TREASURES
Passenger
Current Trip
| Time Travelled | 32 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | --- |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Осадка | 0.2 м |
| Позиция Получена | 1 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | 8.1 Узлы |
| Курс | 288° |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 1 m тому назад |
Info
Information
The current position of TREASURES is in North Sea with coordinates 52.00486° / 5.19002° as reported on 2026-03-31 05:15 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 8.1 Узлы
The vessel TREASURES (MMSI: 269057377) is a Passenger It's sailing under the flag of [CH] Switzerland.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of TREASURES is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of TREASURES as reported by AIS is 0.2 meters
Weather
| Temperature | 3.1°C / 37.58°F |
|---|---|
| Wind Speed | 6 knots |
| Direction | 281° W |
| Pressure | 1026 hPa |
| Humidity | 89.6 % |
| Cloud Coverage | 60 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 06:19 | 2026-03-31 06:45 | 25 m | |
| 2026-03-29 10:51 | 2026-03-29 17:01 | 6 h | |
| 2026-03-28 14:40 | 2026-03-29 07:01 | 15 h | |
| 2026-03-28 12:52 | 2026-03-28 14:20 | 1 h | |
| 2026-03-27 08:16 | 2026-03-28 00:11 | 15 h | |
| 2026-03-26 13:56 | 2026-03-27 05:49 | 15 h | |
| 2026-03-26 08:38 | 2026-03-26 09:28 | 49 m | |
| 2026-03-24 20:43 | 2026-03-25 00:16 | 3 h | |
| 2026-03-21 19:46 | 2026-03-24 17:19 | 2 d | |
| 2026-03-21 19:28 |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 16 | ||
| 13 | ||
| 13 | ||
| 11 | ||
| 10 | ||
| 10 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-29 17:01 | 2026-03-31 06:19 | 59.77 морская миля | |||
| 2026-03-29 07:01 | 2026-03-29 10:51 | 13.44 морская миля | |||
| 2026-03-28 14:20 | 2026-03-28 14:40 | 2.45 морская миля | |||
| 2026-03-28 00:11 | 2026-03-28 12:52 | 121.78 морская миля | |||
| 2026-03-27 05:49 | 2026-03-27 08:16 | 27.14 морская миля | |||
| 2026-03-26 09:28 | 2026-03-26 13:56 | 25.99 морская миля | |||
| 2026-03-25 00:16 | 2026-03-26 08:38 | 126.45 морская миля | |||
| 2026-03-24 17:19 | 2026-03-24 20:43 | 26.06 морская миля | |||
| 2026-03-21 19:28 | 2026-03-21 19:46 | 0.42 морская миля | |||
| 2026-03-21 19:28 | 2026-03-21 19:28 | 0.05 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 04:45 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
51.97581 / 5.28963
ALBLASSERDAM
|
Скорость: 8 kn Курс: 293° |
| 2026-03-31 04:34 | Начало движения |
51.96829 / 5.31579
[NL] WIJK BIJ DUURSTEDE
|
Скорость: 3.6 kn Курс: 294° |
|
| 2026-03-31 04:20 | Окончание движения |
51.96707 / 5.31991
[NL] WIJK BIJ DUURSTEDE
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 294° |
|
| 2026-03-31 04:19 | Порт |
|
51.96706 / 5.31997
[NL] WIJK BIJ DUURSTEDE
|
Скорость: 0.8 kn Курс: 294° |
| 2026-03-31 03:11 | Начало движения | --- |
51.90405 / 5.45310
ALBLASSERDAM
|
Скорость: 3.2 kn Курс: 337° |
| 2026-03-31 03:00 | Окончание движения | --- |
51.90199 / 5.45441
ALBLASSERDAM
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 338° |
| 2026-03-31 01:09 | Начало движения | --- |
51.85182 / 5.86088
ALBLASSERDAM
|
Скорость: 5.8 kn Курс: 279° |
| 2026-03-31 01:05 | Статус изменился | Under way using engine Moored |
51.85022 / 5.86333
ALBLASSERDAM
|
Скорость: Курс: 98° |
| 2026-03-30 11:41 | Статус изменился | Moored Default |
51.85021 / 5.86284
ALBLASSERDAM
|
Скорость: Курс: 99° |
| 2026-03-30 11:37 | Статус изменился | Default Moored |
51.85022 / 5.86283
ALBLASSERDAM
|
Скорость: Курс: 98° |