ZEEBURG
General Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 2 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 148.88 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 10.5 Узлы |
| MAX Speed | 14.4 Узлы |
| AVG Wind | 13.6 knots |
| MAX Wind | 22.7 knots |
| MIN Temp | 5°C / 41°F |
| MAX Temp | 9.5°C / 49.1°F |
| Осадка | 6.5 м |
| Позиция Получена | Сейчас |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | 9.8 Узлы |
| Курс | 288.6° |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | Сейчас |
Info
Information
The current position of ZEEBURG is in North Sea with coordinates 51.59604° / 3.15255° as reported on 2026-03-31 11:27 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 9.8 Узлы
The vessel ZEEBURG (IMO: 9405368, MMSI: 245870000) is a General Cargo that was built in 2008 ( 18 лет ). It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of ZEEBURG is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of ZEEBURG as reported by AIS is 6.5 meters
Weather
| Temperature | 8.4°C / 47.12°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 318° NW |
| Pressure | 1028.9 hPa |
| Humidity | 79.6 % |
| Cloud Coverage | 89 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-28 13:10 | 2026-03-28 14:04 | 54 m | |
| 2026-03-14 16:04 | 2026-03-14 17:37 | 1 h | |
| 2026-03-14 14:34 | 2026-03-14 14:40 | 6 m | |
| 2026-03-14 07:33 | 2026-03-14 09:36 | 2 h | |
| 2026-03-11 18:17 | 2026-03-11 23:23 | 5 h | |
| 2026-02-28 13:48 | 2026-03-01 23:39 | 1 d | |
| 2026-02-23 16:07 | 2026-02-23 16:57 | 49 m | |
| 2026-02-20 10:11 | 2026-02-23 14:22 | 3 d | |
| 2026-02-20 08:03 | 2026-02-20 09:06 | 1 h | |
| 2026-02-16 10:02 | 2026-02-16 16:20 | 6 h |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 20 | ||
| 16 | ||
| 13 | ||
| 11 | ||
| 10 | ||
| 8 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-14 17:37 | 2026-03-28 13:10 | 1021.65 морская миля | |||
| 2026-03-14 14:40 | 2026-03-14 16:04 | 3.63 морская миля | |||
| 2026-03-14 09:36 | 2026-03-14 14:34 | 2.53 морская миля | |||
| 2026-03-11 23:23 | 2026-03-14 07:33 | 247.00 морская миля | |||
| 2026-03-01 23:39 | 2026-03-11 18:17 | 665.03 морская миля | |||
| 2026-02-23 16:57 | 2026-02-28 13:48 | 347.07 морская миля | |||
| 2026-02-23 14:22 | 2026-02-23 16:07 | 9.29 морская миля | |||
| 2026-02-20 09:06 | 2026-02-20 10:11 | 8.10 морская миля | |||
| 2026-02-16 16:20 | 2026-02-20 08:03 | 432.14 морская миля | |||
| 2026-02-14 20:47 | 2026-02-16 10:02 | 88.29 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 08:37 | Начало движения | --- |
51.38601 / 3.76565
EVERINGEN
|
Скорость: 5.9 kn Курс: 301.2° |
| 2026-03-30 23:13 | Окончание движения | --- |
51.38492 / 3.76840
EVERINGEN
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 305° |
| 2026-03-30 19:53 | Начало движения | --- |
51.59741 / 3.11257
EVERINGEN
|
Скорость: 3.2 kn Курс: 74° |
| 2026-03-30 18:02 | Окончание движения | --- |
51.57444 / 3.10384
EVERINGEN
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 21° |
| 2026-03-30 15:03 | Начало движения | --- |
51.38281 / 3.78030
EVERINGEN
|
Скорость: 5 kn Курс: 6.6° |
| 2026-03-28 20:25 | Окончание движения | --- |
51.38099 / 3.78037
EVERINGEN
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 308° |
| 2026-03-28 17:57 | Начало движения | --- |
51.62589 / 3.30043
EVERINGEN
|
Скорость: 3.1 kn Курс: 180° |
| 2026-03-28 15:32 | Окончание движения | --- |
51.60936 / 3.28239
EVERINGEN
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 31° |
| 2026-03-28 13:04 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
51.34065 / 3.81169
EVERINGEN
|
Скорость: 12.9 kn Курс: 340° |
| 2026-03-28 13:01 | Начало движения |
51.33032 / 3.81862
[NL] TERNEUZEN
|
Скорость: 6.2 kn Курс: 335° |