DUIKIE
Other Type
Current Trip
| Time Travelled | 17 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 112.56 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 5.9 Узлы |
| MAX Speed | 8.8 Узлы |
| AVG Wind | 13.8 knots |
| MAX Wind | 28.3 knots |
| MIN Temp | 4.7°C / 40.46°F |
| MAX Temp | 12.2°C / 53.96°F |
| Осадка | 1 м |
| Позиция Получена | 3 d тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 3 d тому назад |
Info
Information
The current position of DUIKIE is in North Sea with coordinates 52.79109° / 4.91142° as reported on 2026-03-27 21:00 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel DUIKIE (MMSI: 244236647) is a Other Type It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of DUIKIE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of DUIKIE as reported by AIS is 1 meters
Weather
| Temperature | 7.1°C / 44.78°F |
|---|---|
| Wind Speed | 15 knots |
| Direction | 206° SSW |
| Pressure | 1015.2 hPa |
| Humidity | 88.6 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-13 14:05 | 2026-03-13 14:11 | 5 m | |
| 2026-03-05 12:31 | 2026-03-05 13:29 | 57 m | |
| 2026-03-04 17:48 | 2026-03-05 09:33 | 15 h | |
| 2026-03-04 09:55 | 2026-03-04 10:52 | 56 m | |
| 2026-03-03 16:30 | 2026-03-04 06:44 | 14 h | |
| 2026-03-03 15:45 | 2026-03-03 15:49 | 4 m | |
| 2026-03-02 18:27 | 2026-03-03 09:39 | 15 h | |
| 2026-03-02 16:38 | 2026-03-02 16:57 | 18 m | |
| 2026-03-02 14:53 | 2026-03-02 15:25 | 31 m | |
| 2026-03-02 12:10 | 2026-03-02 12:26 | 15 m |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 12 | ||
| 7 | ||
| 3 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-05 13:29 | 2026-03-13 14:05 | 95.03 морская миля | |||
| 2026-03-05 09:33 | 2026-03-05 12:31 | 14.28 морская миля | |||
| 2026-03-04 10:52 | 2026-03-04 17:48 | 15.56 морская миля | |||
| 2026-03-04 06:44 | 2026-03-04 09:55 | 10.35 морская миля | |||
| 2026-03-03 15:49 | 2026-03-03 16:30 | 2.20 морская миля | |||
| 2026-03-03 09:39 | 2026-03-03 15:45 | 11.17 морская миля | |||
| 2026-03-02 16:57 | 2026-03-02 18:27 | 10.66 морская миля | |||
| 2026-03-02 15:25 | 2026-03-02 16:38 | 10.90 морская миля | |||
| 2026-03-02 12:26 | 2026-03-02 14:53 | 3.81 морская миля | |||
| 2026-03-02 09:19 | 2026-03-02 12:10 | 23.03 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-27 21:00 | Вне покрытия |
52.79109 / 4.91142
North Sea
|
Скорость: Курс: 75.1° |
|
| 2026-03-27 14:27 | Окончание движения | --- |
52.79106 / 4.91127
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-27 14:25 | Начало движения | --- |
52.79136 / 4.91334
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 3.5 kn Курс: 230.5° |
| 2026-03-27 14:20 | Окончание движения | --- |
52.79318 / 4.91371
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
| 2026-03-27 12:33 | Начало движения | --- |
52.91251 / 4.80218
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 4.3 kn Курс: 122.6° |
| 2026-03-27 12:22 | Окончание движения | --- |
52.91350 / 4.79968
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-27 12:14 | Начало движения | --- |
52.90944 / 4.79259
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 4.1 kn Курс: 24.9° |
| 2026-03-27 08:09 | В покрытии |
52.90760 / 4.79258
North Sea
|
Скорость: Курс: 268.3° |
|
| 2026-03-26 15:04 | Вне покрытия |
52.90765 / 4.79252
North Sea
|
Скорость: Курс: 163.6° |
|
| 2026-03-26 14:47 | Статус изменился | Under way using engine Moored |
52.90763 / 4.79251
KOLHORNDEN HELDER
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |