CHRIDI-V
Other Type
Current Trip
| Trip Time | 11 h, 37 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 60.18 nm |
| AVG Speed | 6 Knots |
| MAX Speed | 7.8 Knots |
| Draught | 2 m |
| AVG Wind | 7.9 knots |
| MAX Wind | 11 knots |
| MIN Temp | 6.7°C / 44.06°F |
| MAX Temp | 11.4°C / 52.52°F |
| Position Received | 1 m ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG |
| Speed | |
| Course | --- |
| Area | North Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 1 m ago |
Info
Information
The current position of CHRIDI-V is in North Sea with coordinates 51.81856° / 4.79417° as reported on 2026-03-31 19:43 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots and is currently inside the port of HARDINXVELD.
The vessel CHRIDI-V (MMSI: 205507890) is a Other Type It's sailing under the flag of [BE] Belgium.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of CHRIDI-V is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of CHRIDI-V as reported by AIS is 2 meters
Weather
| Temperature | 6.3°C / 43.34°F |
|---|---|
| Wind Speed | 6 knots |
| Direction | 334° NNW |
| Pressure | 1028.5 hPa |
| Humidity | 74.8 % |
| Cloud Coverage | 11 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 20:45 | |||
| 2026-03-31 07:31 | 2026-03-31 09:08 | 1 h | |
| 2026-03-30 20:45 | 2026-03-31 06:56 | 10 h | |
| 2026-03-30 16:49 | 2026-03-30 19:33 | 2 h | |
| 2026-03-30 11:04 | 2026-03-30 12:14 | 1 h | |
| 2026-03-26 13:11 | 2026-03-30 10:32 | 3 d | |
| 2026-03-26 10:17 | 2026-03-26 11:32 | 1 h | |
| 2026-03-25 14:59 | 2026-03-25 16:58 | 1 h | |
| 2026-03-23 21:36 | 2026-03-24 06:45 | 9 h | |
| 2026-03-07 07:18 | 2026-03-11 12:06 | 4 d |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 09:08 | 2026-03-31 20:45 | 60.18 nm | |||
| 2026-03-31 06:56 | 2026-03-31 07:31 | 2.44 nm | |||
| 2026-03-30 19:33 | 2026-03-30 20:45 | 6.53 nm | |||
| 2026-03-30 12:14 | 2026-03-30 16:49 | 18.88 nm | |||
| 2026-03-30 10:32 | 2026-03-30 11:04 | 3.21 nm | |||
| 2026-03-26 11:32 | 2026-03-26 13:11 | 7.76 nm | |||
| 2026-03-25 16:58 | 2026-03-26 10:17 | 18.33 nm | |||
| 2026-03-24 06:45 | 2026-03-25 14:59 | 112.29 nm | |||
| 2026-03-11 12:06 | 2026-03-23 21:36 | 136.21 nm | |||
| 2026-03-07 05:44 | 2026-03-07 07:18 | 2.27 nm |
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 19:00 | Status Changed | Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG Default |
51.81733 / 4.79275
[NL] HARDINXVELD
|
Speed: Course: 511° |
| 2026-03-31 18:54 | Status Changed | Default Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG |
51.81735 / 4.79278
[NL] HARDINXVELD
|
Speed: Course: 511° |
| 2026-03-31 18:45 | STOP Moving |
51.81718 / 4.79258
[NL] HARDINXVELD
|
Speed: 0.3 kn Course: 511° |
|
| 2026-03-31 18:45 | PORT ARRIVAL |
|
51.81718 / 4.79258
[NL] HARDINXVELD
|
Speed: 0.6 kn Course: 511° |
| 2026-03-31 15:08 | START Moving | --- |
51.68948 / 4.40928
ZULTE
|
Speed: 4 kn Course: 46.5° |
| 2026-03-31 14:17 | STOP Moving | --- |
51.68377 / 4.39928
ZULTE
|
Speed: 0.1 kn Course: 511° |
| 2026-03-31 12:37 | START Moving | --- |
51.66120 / 4.16392
ZULTE
|
Speed: 5.9 kn Course: 85° |
| 2026-03-31 12:06 | STOP Moving | --- |
51.66101 / 4.16040
ZULTE
|
Speed: Course: 511° |
| 2026-03-31 07:08 | PORT DEPARTURE |
|
51.34409 / 3.81730
ZULTE
|
Speed: 5.6 kn Course: 89.3° |
| 2026-03-31 06:59 | START Moving |
51.33069 / 3.81537
[NL] TERNEUZEN
|
Speed: 6.6 kn Course: 336.5° |