CHRIDI-V
Other Type
Current Trip
| Time Travelled | 10 h, 55 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 56.31 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6.2 Knopen |
| MAX Speed | 7.8 Knopen |
| AVG Wind | 8.1 knots |
| MAX Wind | 11 knots |
| MIN Temp | 7.2°C / 44.96°F |
| MAX Temp | 11.4°C / 52.52°F |
| Diepgang | 2 M |
| Positie ontvangen | 1 m geleden |
Current Position
| Lengtegraad | --- |
|---|---|
| Breedtegraat | --- |
| Status | Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG |
| Snelheid | 5.4 Knopen |
| Koers | 86.7° |
| Gebied | North Sea |
| Station | T-AIS |
| Positie ontvangen | 1 m geleden |
Info
Information
The current position of CHRIDI-V is in North Sea with coordinates 51.82265° / 4.70714° as reported on 2026-03-31 18:02 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 5.4 Knopen
The vessel CHRIDI-V (MMSI: 205507890) is a Other Type It's sailing under the flag of [BE] Belgium.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of CHRIDI-V is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of CHRIDI-V as reported by AIS is 2 meters
Weather
| Temperature | 7.4°C / 45.32°F |
|---|---|
| Wind Speed | 6 knots |
| Direction | 336° NNW |
| Pressure | 1028 hPa |
| Humidity | 71.7 % |
| Cloud Coverage | 56 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 07:31 | 2026-03-31 09:08 | 1 h | |
| 2026-03-30 20:45 | 2026-03-31 06:56 | 10 h | |
| 2026-03-30 16:49 | 2026-03-30 19:33 | 2 h | |
| 2026-03-30 11:04 | 2026-03-30 12:14 | 1 h | |
| 2026-03-26 13:11 | 2026-03-30 10:32 | 3 d | |
| 2026-03-26 10:17 | 2026-03-26 11:32 | 1 h | |
| 2026-03-25 14:59 | 2026-03-25 16:58 | 1 h | |
| 2026-03-23 21:36 | 2026-03-24 06:45 | 9 h | |
| 2026-03-07 07:18 | 2026-03-11 12:06 | 4 d | |
| 2026-03-05 13:17 | 2026-03-07 05:44 | 1 d |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 06:56 | 2026-03-31 07:31 | 2.44 nm | |||
| 2026-03-30 19:33 | 2026-03-30 20:45 | 6.53 nm | |||
| 2026-03-30 12:14 | 2026-03-30 16:49 | 18.88 nm | |||
| 2026-03-30 10:32 | 2026-03-30 11:04 | 3.21 nm | |||
| 2026-03-26 11:32 | 2026-03-26 13:11 | 7.76 nm | |||
| 2026-03-25 16:58 | 2026-03-26 10:17 | 18.33 nm | |||
| 2026-03-24 06:45 | 2026-03-25 14:59 | 112.29 nm | |||
| 2026-03-11 12:06 | 2026-03-23 21:36 | 136.21 nm | |||
| 2026-03-07 05:44 | 2026-03-07 07:18 | 2.27 nm | |||
| 2026-03-05 07:21 | 2026-03-05 13:17 | 38.48 nm |
Events
| Tijd | Evenement | Details | Positie / Bestemming | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 15:08 | Start beweging | --- |
51.68948 / 4.40928
ZULTE
|
Snelheid: 4 kn Koers: 46.5° |
| 2026-03-31 14:17 | Stop beweging | --- |
51.68377 / 4.39928
ZULTE
|
Snelheid: 0.1 kn Koers: 511° |
| 2026-03-31 12:37 | Start beweging | --- |
51.66120 / 4.16392
ZULTE
|
Snelheid: 5.9 kn Koers: 85° |
| 2026-03-31 12:06 | Stop beweging | --- |
51.66101 / 4.16040
ZULTE
|
Snelheid: Koers: 511° |
| 2026-03-31 07:08 | Vertrekhaven |
|
51.34409 / 3.81730
ZULTE
|
Snelheid: 5.6 kn Koers: 89.3° |
| 2026-03-31 06:59 | Start beweging |
51.33069 / 3.81537
[NL] TERNEUZEN
|
Snelheid: 6.6 kn Koers: 336.5° |
|
| 2026-03-31 06:31 | Status Changed | Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG Default |
51.32892 / 3.81691
[NL] TERNEUZEN
|
Snelheid: Koers: 511° |
| 2026-03-31 06:30 | Status Changed | Default Reserved for future amendment of Navigational Status for WIG |
51.32892 / 3.81690
[NL] TERNEUZEN
|
Snelheid: Koers: 511° |
| 2026-03-31 05:57 | Stop beweging |
51.32891 / 3.81692
[NL] TERNEUZEN
|
Snelheid: 0.2 kn Koers: 511° |
|
| 2026-03-31 05:53 | Start beweging |
51.32461 / 3.81952
[NL] TERNEUZEN
|
Snelheid: 4.7 kn Koers: 346.1° |