BRIGITTE F
General Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 2 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 16.58 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 16.4 Knop |
| MAX Speed | 16.4 Knop |
| AVG Wind | 10.8 knots |
| MAX Wind | 18 knots |
| MIN Temp | 1.3°C / 34.34°F |
| MAX Temp | 4.4°C / 39.92°F |
| Djupgående | 3 m |
| Position mottagen | Nu |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | At anchor |
| Fart | |
| Kurs | 8° |
| Område | Baltic Sea |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | Nu |
Info
Information
The current position of BRIGITTE F is in Baltic Sea with coordinates 54.44460° / 18.64334° as reported on 2026-04-11 21:03 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knop
The vessel BRIGITTE F (IMO: 8504234, MMSI: 352001875) is a General Cargo that was built in 1985 ( 41 År gammal ). It's sailing under the flag of [PA] Panama.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of BRIGITTE F is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of BRIGITTE F as reported by AIS is 3 meters
Weather
| Temperature | 4.3°C / 39.74°F |
|---|---|
| Wind Speed | 6 knots |
| Direction | 78° ENE |
| Pressure | 1021.9 hPa |
| Humidity | 74.2 % |
| Cloud Coverage | --- |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-08 16:33 | 2026-04-09 04:47 | 12 h | |
| 2026-04-02 22:02 | 2026-04-03 22:16 | 1 d | |
| 2026-03-27 17:05 | 2026-04-01 05:30 | 4 d | |
| 2026-03-24 05:42 | 2026-03-26 13:39 | 2 d | |
| 2026-03-20 18:18 | 2026-03-23 18:40 | 3 d | |
| 2026-03-19 07:40 | 2026-03-20 05:01 | 21 h | |
| 2026-03-14 11:42 | 2026-03-16 17:10 | 2 d | |
| 2026-03-13 14:47 | 2026-03-13 14:50 | 2 m | |
| 2026-03-11 13:22 | 2026-03-12 13:52 | 1 d | |
| 2026-03-11 01:30 | 2026-03-11 12:10 | 10 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-04 00:16 | 2026-04-08 18:33 | 587.38 nm | |||
| 2026-04-01 07:30 | 2026-04-03 00:02 | 315.45 nm | |||
| 2026-03-26 14:39 | 2026-03-27 18:05 | 171.51 nm | |||
| 2026-03-23 19:40 | 2026-03-24 06:42 | 100.80 nm | |||
| 2026-03-20 06:01 | 2026-03-20 19:18 | 116.02 nm | |||
| 2026-03-16 18:10 | 2026-03-19 08:40 | 121.31 nm | |||
| 2026-03-13 15:50 | 2026-03-14 12:42 | 177.32 nm | |||
| 2026-03-12 14:52 | 2026-03-13 15:47 | 144.20 nm | |||
| 2026-03-11 13:10 | 2026-03-11 14:22 | 8.63 nm | |||
| 2026-03-05 06:21 | 2026-03-11 02:30 | 912.09 nm |
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-11 08:37 | Status ändrad | At anchor Default |
54.44496 / 18.64396
TO ORDER
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 352° |
| 2026-04-11 08:34 | Status ändrad | Default At anchor |
54.44495 / 18.64370
TO ORDER
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 11° |
| 2026-04-11 07:05 | ETA ändrat | 2026/04/12 18:00 2026/04/10 18:00 |
54.44490 / 18.64346
TO ORDER
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 340° |
| 2026-04-11 02:41 | STOPPAR förflyttning | --- |
54.44517 / 18.64368
TO ORDER
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 317° |
| 2026-04-11 02:41 | STARTAR förflyttning | --- |
54.44259 / 18.64103
TO ORDER
|
Fart: 102.2 kn Kurs: 209.8° |
| 2026-04-10 21:47 | STOPPAR förflyttning | --- |
54.44503 / 18.64233
TO ORDER
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 13° |
| 2026-04-10 21:46 | STARTAR förflyttning | --- |
54.44435 / 18.64347
TO ORDER
|
Fart: 42.9 kn Kurs: 140.5° |
| 2026-04-10 20:34 | Status ändrad | At anchor Default |
54.44505 / 18.64207
TO ORDER
|
Fart: 1.1 kn Kurs: -1° |
| 2026-04-10 20:22 | Status ändrad | Default At anchor |
54.44519 / 18.64214
TO ORDER
|
Fart: 1.1 kn Kurs: 41° |
| 2026-04-10 01:20 | STOPPAR förflyttning | --- |
54.44609 / 18.64074
TO ORDER
|
Fart: Kurs: 104° |