WR22 JACQUELINE
Fishing
Current Trip
| Time Travelled | 2 h, 18 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 12.63 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 5.5 Knop |
| MAX Speed | 11.9 Knop |
| AVG Wind | 11.6 knots |
| MAX Wind | 13 knots |
| MIN Temp | 7.8°C / 46.04°F |
| MAX Temp | 9.8°C / 49.64°F |
| Djupgående | 0.2 m |
| Position mottagen | Nu |
Current Position
| Longitud | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Moored |
| Fart | 3.3 Knop |
| Kurs | 200° |
| Område | North Sea |
| Station | T-AIS |
| Position mottagen | Nu |
Info
Information
The current position of WR22 JACQUELINE is in North Sea with coordinates 52.79592° / 4.66359° as reported on 2026-03-31 10:58 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 3.3 Knop
The vessel WR22 JACQUELINE (IMO: 8524167, MMSI: 244620000) is a Fishing It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WR22 JACQUELINE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of WR22 JACQUELINE as reported by AIS is 0.2 meters
Weather
| Temperature | 9.6°C / 49.28°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 313° NW |
| Pressure | 1026.9 hPa |
| Humidity | 68.9 % |
| Cloud Coverage | 67 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-26 13:33 | 2026-03-31 08:40 | 4 d | |
| 2026-03-20 07:24 | 2026-03-26 12:17 | 6 d | |
| 2026-03-12 10:28 | 2026-03-15 22:54 | 3 d | |
| 2026-03-06 08:08 | 2026-03-08 22:43 | 2 d | |
| 2026-02-27 08:42 | 2026-03-01 22:38 | 2 d | |
| 2026-02-20 08:18 | 2026-02-22 23:35 | 2 d | |
| 2026-02-13 09:14 | 2026-02-15 22:43 | 2 d | |
| 2026-02-11 12:11 | 2026-02-11 14:49 | 2 h | |
| 2026-02-06 13:36 | 2026-02-08 22:54 | 2 d | |
| 2026-01-22 11:00 | 2026-02-06 13:14 | 15 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 29 | ||
| 7 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-26 13:17 | 2026-03-26 14:33 | 11.26 nm | |||
| 2026-03-15 23:54 | 2026-03-20 08:24 | 354.00 nm | |||
| 2026-03-08 23:43 | 2026-03-12 11:28 | 286.29 nm | |||
| 2026-03-01 23:38 | 2026-03-06 09:08 | 379.32 nm | |||
| 2026-02-23 00:35 | 2026-02-27 09:42 | 365.71 nm | |||
| 2026-02-15 23:43 | 2026-02-20 09:18 | 358.21 nm | |||
| 2026-02-11 15:49 | 2026-02-13 10:14 | 171.01 nm | |||
| 2026-02-08 23:54 | 2026-02-11 13:11 | 216.66 nm | |||
| 2026-02-06 14:14 | 2026-02-06 14:36 | 2.16 nm | |||
| 2026-01-18 22:55 | 2026-01-22 12:00 | 281.95 nm |
Events
| Tid | Event | Detaljer | Position / Dest | Information |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 08:40 | AVGÅTT HAMN |
|
52.96703 / 4.78425
|
Fart: 9.8 kn Kurs: 298° |
| 2026-03-31 08:28 | STARTAR förflyttning |
52.94738 / 4.78747
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 5 kn Kurs: 25° |
|
| 2026-03-31 08:05 | STOPPAR förflyttning |
52.94586 / 4.78538
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 0.2 kn Kurs: 150° |
|
| 2026-03-31 08:03 | STARTAR förflyttning |
52.94754 / 4.78362
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 5 kn Kurs: 136° |
|
| 2026-03-26 14:12 | STOPPAR förflyttning |
52.94939 / 4.78353
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 0.3 kn Kurs: 207° |
|
| 2026-03-26 14:01 | STARTAR förflyttning |
52.95991 / 4.77224
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 4.4 kn Kurs: 183° |
|
| 2026-03-26 13:33 | STOPPAR förflyttning |
52.96061 / 4.77504
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 0.1 kn Kurs: 251° |
|
| 2026-03-26 13:33 | ANLÄNDER HAMN |
|
52.96061 / 4.77504
[NL] DEN HELDER
|
Fart: 0.6 kn Kurs: 251° |
| 2026-03-26 12:17 | AVGÅTT HAMN |
|
52.94017 / 5.04038
|
Fart: 8.2 kn Kurs: 39° |
| 2026-03-26 12:14 | STARTAR förflyttning |
52.93692 / 5.03482
[NL] DEN OEVER
|
Fart: 5.5 kn Kurs: 345° |