FIDE DEO
Other Type
Current Trip
| Time Travelled | 13 h, 37 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 23.41 морская миля |
| Remaining Distance | 65.46 морская миля |
| AVG Speed | 6 Узлы |
| MAX Speed | 6 Узлы |
| AVG Wind | 7.3 knots |
| MAX Wind | 9 knots |
| MIN Temp | 7°C / 44.6°F |
| MAX Temp | 11.5°C / 52.7°F |
| Осадка | 0 м |
| Позиция Получена | 1 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Moored |
| Скорость | 0.1 Узлы |
| Курс | --- |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 1 m тому назад |
Info
Information
The current position of FIDE DEO is in North Sea with coordinates 52.37698° / 4.97024° as reported on 2026-04-01 03:34 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.1 Узлы and is heading at the port of STELLENDAM.
The vessel FIDE DEO (MMSI: 244620987) is a Other Type It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of FIDE DEO is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 4.8°C / 40.64°F |
|---|---|
| Wind Speed | 1 knots |
| Direction | 226° SW |
| Pressure | 1027.1 hPa |
| Humidity | 88.5 % |
| Cloud Coverage | 71 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 15:28 | 2026-03-31 15:58 | 29 m | |
| 2026-03-31 09:51 | 2026-03-31 10:13 | 22 m | |
| 2026-03-30 22:04 | 2026-03-31 07:47 | 9 h | |
| 2026-03-30 19:52 | 2026-03-30 20:08 | 15 m | |
| 2026-03-30 18:15 | |||
| 2026-03-20 15:49 | 2026-03-23 09:24 | 2 d | |
| 2026-03-20 13:45 | 2026-03-20 14:11 | 25 m | |
| 2026-03-19 19:23 | 2026-03-19 19:57 | 33 m | |
| 2026-03-17 16:29 | 2026-03-17 16:48 | 19 m | |
| 2026-03-16 20:42 | 2026-03-17 09:32 | 12 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 10:13 | 2026-03-31 15:28 | 31.17 морская миля | |||
| 2026-03-31 07:47 | 2026-03-31 09:51 | 11.56 морская миля | |||
| 2026-03-30 20:08 | 2026-03-30 22:04 | 17.17 морская миля | |||
| 2026-03-23 09:24 | 2026-03-30 19:52 | 5.83 морская миля | |||
| 2026-03-23 09:24 | 2026-03-30 18:15 | 5.46 морская миля | |||
| 2026-03-20 14:11 | 2026-03-20 15:49 | 6.81 морская миля | |||
| 2026-03-19 19:57 | 2026-03-20 13:45 | 44.37 морская миля | |||
| 2026-03-17 16:48 | 2026-03-19 19:23 | 30.87 морская миля | |||
| 2026-03-17 09:32 | 2026-03-17 16:29 | 35.75 морская миля | |||
| 2026-03-16 17:18 | 2026-03-16 20:42 | 25.57 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 18:28 | Статус изменился | Moored Under way using engine |
52.37696 / 4.97023
STELLENDAM
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 18:06 | Окончание движения | --- |
52.37642 / 4.97090
STELLENDAM
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-31 18:01 | Начало движения | --- |
52.37894 / 4.96361
STELLENDAM
|
Скорость: 4.8 kn Курс: 117.5° |
| 2026-03-31 17:50 | Окончание движения | --- |
52.37991 / 4.96037
STELLENDAM
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 511° |
| 2026-03-31 13:58 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
52.04608 / 5.10785
STELLENDAM
|
Скорость: 6.2 kn Курс: 342.5° |
| 2026-03-31 13:39 | Начало движения |
52.01599 / 5.11069
[NL] NIEUWEGEIN
|
Скорость: 4.3 kn Курс: 18.7° |
|
| 2026-03-31 13:28 | Окончание движения |
52.01421 / 5.10981
[NL] NIEUWEGEIN
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 511° |
|
| 2026-03-31 13:28 | Порт |
|
52.01420 / 5.10979
[NL] NIEUWEGEIN
|
Скорость: 0.7 kn Курс: 511° |
| 2026-03-31 08:13 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
51.89599 / 4.39253
STELLENDAM
|
Скорость: 5.8 kn Курс: 85° |
| 2026-03-31 08:11 | Начало движения |
51.89566 / 4.38612
[NL] ROTTERDAM PERNIS
|
Скорость: 3.2 kn Курс: 86.1° |