WENRO
Not available
Current Trip
| Time Travelled | 23 h, 18 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 22.07 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 4.7 Узлы |
| MAX Speed | 5.7 Узлы |
| AVG Wind | 5 knots |
| MAX Wind | 8.7 knots |
| MIN Temp | 4°C / 39.2°F |
| MAX Temp | 9.5°C / 49.1°F |
| Осадка | 8.1 м |
| Позиция Получена | 17 h, 34 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Under way using engine |
| Скорость | 3.4 Узлы |
| Курс | 264° |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 17 h, 34 m тому назад |
Info
Information
The current position of WENRO is in North Sea with coordinates 50.79400° / 3.50504° as reported on 2026-03-31 09:57 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 3.4 Узлы
The vessel WENRO (MMSI: 205389990) is a Not available It's sailing under the flag of [BE] Belgium.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WENRO is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of WENRO as reported by AIS is 8.1 meters
Weather
| Temperature | 8.7°C / 47.66°F |
|---|---|
| Wind Speed | 7 knots |
| Direction | 300° WNW |
| Pressure | 1028.8 hPa |
| Humidity | 76.2 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-30 20:49 | 2026-03-31 06:13 | 9 h | |
| 2026-03-25 18:13 | 2026-03-30 16:25 | 4 d | |
| 2026-03-12 16:26 | 2026-03-13 10:20 | 17 h | |
| 2026-03-10 17:23 | 2026-03-11 08:02 | 14 h | |
| 2026-03-10 14:05 | 2026-03-10 16:22 | 2 h | |
| 2026-03-05 13:26 | 2026-03-10 11:39 | 4 d | |
| 2026-03-02 14:24 | 2026-03-05 11:14 | 2 d | |
| 2026-02-24 23:38 | 2026-03-02 13:20 | 5 d | |
| 2026-02-19 13:39 | 2026-02-24 20:14 | 5 d | |
| 2026-02-18 20:00 | 2026-02-19 08:38 | 12 h |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 40 | ||
| 24 | ||
| 21 | ||
| 7 | ||
| 6 | ||
| 4 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 16:25 | 2026-03-30 20:49 | 32.15 морская миля | |||
| 2026-03-13 10:20 | 2026-03-25 18:13 | 169.11 морская миля | |||
| 2026-03-11 08:02 | 2026-03-12 16:26 | 17.39 морская миля | |||
| 2026-03-10 16:22 | 2026-03-10 17:23 | 7.18 морская миля | |||
| 2026-03-10 11:39 | 2026-03-10 14:05 | 19.58 морская миля | |||
| 2026-03-05 11:14 | 2026-03-05 13:26 | 23.26 морская миля | |||
| 2026-03-02 13:20 | 2026-03-02 14:24 | 5.68 морская миля | |||
| 2026-02-24 20:14 | 2026-02-24 23:38 | 19.44 морская миля | |||
| 2026-02-19 08:38 | 2026-02-19 13:39 | 25.34 морская миля | |||
| 2026-02-18 19:35 | 2026-02-18 20:00 | 1.98 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 09:57 | Вне покрытия |
50.79400 / 3.50504
North Sea
|
Скорость: 3.4 kn Курс: 268.7° |
|
| 2026-03-31 08:43 | Начало движения | --- |
50.84815 / 3.61604
ASIADOK
|
Скорость: 3.9 kn Курс: 220° |
| 2026-03-31 08:36 | Окончание движения | --- |
50.85072 / 3.61910
ASIADOK
|
Скорость: Курс: 219° |
| 2026-03-31 07:07 | Начало движения | --- |
50.91600 / 3.66860
ASIADOK
|
Скорость: 3.2 kn Курс: 127° |
| 2026-03-31 06:49 | Статус изменился | Under way using engine Moored |
50.91828 / 3.66347
ASIADOK
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 126° |
| 2026-03-31 06:41 | Статус изменился | Moored Under way using engine |
50.91869 / 3.66287
ASIADOK
|
Скорость: 0.3 kn Курс: 137° |
| 2026-03-31 06:24 | Окончание движения | --- |
50.91934 / 3.66144
ASIADOK
|
Скорость: 0.2 kn Курс: 136° |
| 2026-03-31 04:13 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
51.03450 / 3.68600
ASIADOK
|
Скорость: 5.4 kn Курс: 135° |
| 2026-03-31 03:29 | Начало движения |
51.08817 / 3.66260
[BE] GENT
|
Скорость: 3.1 kn Курс: 245° |
|
| 2026-03-31 03:11 | Окончание движения |
51.08965 / 3.66924
[BE] GENT
|
Скорость: Курс: 254° |