MORNING CALM
Vehicles Carrier
Current Trip
| Time Travelled | 1 day |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 138.69 νμ |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.6 Κόμβοι |
| MAX Speed | 13.8 Κόμβοι |
| AVG Wind | 19.3 knots |
| MAX Wind | 35 knots |
| MIN Temp | 6.4°C / 43.52°F |
| MAX Temp | 9.1°C / 48.38°F |
| Βύθισμα | 9.7 μ |
| Λήψη | 1 d πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 7.8 Κόμβοι |
| Πορεία | 287.5° |
| Περιοχή | North Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 1 d πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου MORNING CALM είναι στην θαλάσσια περιοχή North Sea με συντεταγμένες 52.03708° / 3.14386°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-03-28 21:38 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 7.8 Κόμβοι
Ο τύπος του πλοίου MORNING CALM (IMO: 9285615, MMSI: 311697000) είναι Vehicles Carrier το οποίο κατασκευάστηκε το 2004 ( 22 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [BS] Bahamas.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου MORNING CALM λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου MORNING CALM όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 9.7 μέτρα
Weather
| Temperature | 8.3°C / 46.94°F |
|---|---|
| Wind Speed | 30 knots |
| Direction | 297° WNW |
| Pressure | 1014.5 hPa |
| Humidity | 74.7 % |
| Cloud Coverage | 74 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-28 16:38 | 2026-03-28 17:19 | 41 m | |
| 2026-03-27 03:31 | 2026-03-28 16:37 | 1 d | |
| 2026-03-27 02:03 | 2026-03-27 03:21 | 1 h | |
| 2026-02-13 02:18 | 2026-02-13 16:16 | 13 h | |
| 2026-02-10 15:37 | 2026-02-11 08:33 | 16 h | |
| 2026-02-08 21:14 | 2026-02-09 08:35 | 11 h | |
| 2026-01-03 04:48 | 2026-01-04 17:06 | 1 d |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 3 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 | ||
| 2 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-28 17:37 | 2026-03-28 17:38 | 0.05 νμ | |||
| 2026-03-27 04:21 | 2026-03-27 04:31 | 0.31 νμ | |||
| 2026-02-14 01:16 | 2026-03-27 03:03 | 15121.64 νμ | |||
| 2026-02-11 17:33 | 2026-02-13 11:18 | 432.61 νμ | |||
| 2026-02-09 16:35 | 2026-02-11 00:37 | 513.14 νμ | |||
| 2026-01-04 14:06 | 2026-02-09 05:14 | 12754.89 νμ | |||
| 2025-12-26 11:23 | 2026-01-03 01:48 | 436.13 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 00:09 | Ξεκίνησε | --- |
52.78216 / 3.49717
NLRTM
|
Ταχύτητα: 3.2 kn Πορεία: 199° |
| 2026-03-29 22:51 | Σταμάτησε | --- |
52.76667 / 3.41833
NLRTM
|
Ταχύτητα: Πορεία: -1° |
| 2026-03-29 09:17 | Ξεκίνησε | --- |
52.66674 / 3.40577
NLRTM
|
Ταχύτητα: 3.5 kn Πορεία: 340° |
| 2026-03-29 06:42 | Σταμάτησε | --- |
52.65500 / 3.40667
NLRTM
|
Ταχύτητα: Πορεία: -1° |
| 2026-03-28 21:45 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
52.04543 / 3.12185
NLRTM
|
Ταχύτητα: 7.8 kn Πορεία: 287.5° |
| 2026-03-28 21:38 | Εκτός Κάλυψης |
52.03708 / 3.14386
North Sea
|
Ταχύτητα: 7.8 kn Πορεία: 287.5° |
|
| 2026-03-28 21:36 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
52.03615 / 3.15039
NLRTM
|
Ταχύτητα: 8.4 kn Πορεία: 273° |
| 2026-03-28 21:34 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
52.03548 / 3.15986
NLRTM
|
Ταχύτητα: 9.2 kn Πορεία: 263° |
| 2026-03-28 21:27 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
52.03637 / 3.18480
NLRTM
|
Ταχύτητα: 9.2 kn Πορεία: 264° |
| 2026-03-28 21:25 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
52.03685 / 3.19229
NLRTM
|
Ταχύτητα: 9.2 kn Πορεία: 264.7° |