SYNTHESE 3
Tanker
Current Trip
| Trip Time | 46 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 3.52 морская миля |
| AVG Speed | 4.6 Узлы |
| MAX Speed | 4.6 Узлы |
| Осадка | 2.5 м |
| AVG Wind | 15.6 knots |
| MAX Wind | 16 knots |
| MIN Temp | 8.9°C / 48.02°F |
| MAX Temp | 9.4°C / 48.92°F |
| Позиция Получена | 1 h, 12 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Moored |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 1 h, 12 m тому назад |
Info
Information
The current position of SYNTHESE 3 is in North Sea with coordinates 52.86967° / 7.31292° as reported on 2026-03-30 19:10 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of LATHEN.
The vessel SYNTHESE 3 (MMSI: 244660048) is a Tanker It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of SYNTHESE 3 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of SYNTHESE 3 as reported by AIS is 2.5 meters
Weather
| Temperature | 4.5°C / 40.1°F |
|---|---|
| Wind Speed | 9 knots |
| Direction | 310° NW |
| Pressure | 1020 hPa |
| Humidity | 82.8 % |
| Cloud Coverage | 7 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-30 14:04 | |||
| 2026-03-30 13:22 | |||
| 2026-03-30 13:18 | |||
| 2026-03-29 10:16 | 2026-03-30 05:20 | 19 h | |
| 2026-03-28 20:51 | 2026-03-29 08:06 | 10 h | |
| 2026-03-28 01:59 | 2026-03-28 02:33 | 33 m | |
| 2026-03-27 21:30 | 2026-03-27 22:35 | 1 h | |
| 2026-03-26 21:25 | 2026-03-27 15:49 | 18 h | |
| 2026-03-26 17:26 | 2026-03-26 19:01 | 1 h | |
| 2026-03-25 17:42 | 2026-03-26 16:11 | 22 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 13:18 | 2026-03-30 14:04 | 3.52 морская миля | |||
| 2026-03-30 05:20 | 2026-03-30 13:22 | 48.03 морская миля | |||
| 2026-03-29 08:06 | 2026-03-29 10:16 | 12.24 морская миля | |||
| 2026-03-28 02:33 | 2026-03-28 20:51 | 114.62 морская миля | |||
| 2026-03-27 22:35 | 2026-03-28 01:59 | 27.03 морская миля | |||
| 2026-03-27 15:49 | 2026-03-27 21:30 | 40.37 морская миля | |||
| 2026-03-26 19:01 | 2026-03-26 21:25 | 25.66 морская миля | |||
| 2026-03-26 16:11 | 2026-03-26 17:26 | 9.56 морская миля | |||
| 2026-03-25 16:38 | 2026-03-25 17:42 | 7.54 морская миля | |||
| 2026-03-25 12:25 | 2026-03-25 16:22 | 22.33 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 19:10 | Вне покрытия |
52.86967 / 7.31292
North Sea
[DE] LATHEN
|
Скорость: Курс: 171.2° |
|
| 2026-03-30 16:40 | В покрытии |
52.86967 / 7.31292
North Sea
[DE] LATHEN
|
Скорость: Курс: 171.2° |
|
| 2026-03-30 14:10 | Вне покрытия |
52.86967 / 7.31292
North Sea
[DE] LATHEN
|
Скорость: Курс: 171.2° |
|
| 2026-03-30 14:10 | В покрытии |
52.86967 / 7.31292
North Sea
[DE] LATHEN
|
Скорость: Курс: 171.2° |
|
| 2026-03-30 12:04 | Порт |
|
52.86967 / 7.31292
[DE] LATHEN
|
Скорость: 4.6 kn Курс: -1° |
| 2026-03-30 11:41 | Статус изменился | Default Under way using engine |
52.89884 / 7.31202
DELEV03900CITYX06686
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-30 11:41 | Начало движения | --- |
52.89884 / 7.31202
DELEV03900CITYX06686
|
Скорость: 4.6 kn Курс: -1° |
| 2026-03-30 11:23 | Окончание движения |
52.86967 / 7.31292
[DE] LATHEN
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-03-30 11:23 | Вне покрытия |
52.86967 / 7.31292
North Sea
|
Скорость: Курс: 171.2° |
|
| 2026-03-30 11:22 | Порт |
|
52.86967 / 7.31292
[DE] LATHEN
|
Скорость: 0.6 kn Курс: 511° |