CHOICE
Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 6 h, 34 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 32.68 морская миля |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6.9 Узлы |
| MAX Speed | 7.8 Узлы |
| AVG Wind | 4.4 knots |
| MAX Wind | 8.5 knots |
| MIN Temp | 4.1°C / 39.38°F |
| MAX Temp | 7.9°C / 46.22°F |
| Осадка | 0 м |
| Позиция Получена | 7 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | At anchor |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 7 m тому назад |
Info
info
Information
The current position of CHOICE is in North Sea with coordinates 53.04122° / 5.75801° as reported on 2026-03-31 23:27 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы
The vessel CHOICE (MMSI: 244650631) is a Cargo It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of CHOICE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 4°C / 39.2°F |
|---|---|
| Wind Speed | 3 knots |
| Direction | 306° NW |
| Pressure | 1028.1 hPa |
| Humidity | 92.7 % |
| Cloud Coverage | 16 % |
Featured Company
Limited time offer - Install a base station receiver to your area and list your company on MyShipTracking Free forever!
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 17:35 | 2026-03-31 19:01 | 1 h | |
| 2026-03-30 17:01 | 2026-03-30 17:51 | 49 m | |
| 2026-03-29 11:06 | 2026-03-29 11:33 | 27 m | |
| 2026-03-28 17:25 | 2026-03-28 17:39 | 14 m | |
| 2026-03-26 20:42 | 2026-03-27 16:21 | 19 h | |
| 2026-03-21 10:41 | 2026-03-23 06:46 | 1 d | |
| 2026-03-18 17:22 | 2026-03-20 18:12 | 2 d | |
| 2026-03-18 14:32 | 2026-03-18 15:44 | 1 h | |
| 2026-03-17 15:37 | 2026-03-17 21:36 | 5 h | |
| 2026-03-14 15:21 | 2026-03-15 08:56 | 17 h |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 17:51 | 2026-03-31 17:35 | 30.53 морская миля | |||
| 2026-03-29 11:33 | 2026-03-30 17:01 | 114.67 морская миля | |||
| 2026-03-28 17:39 | 2026-03-29 11:06 | 136.63 морская миля | |||
| 2026-03-27 16:21 | 2026-03-28 17:25 | 164.79 морская миля | |||
| 2026-03-23 06:46 | 2026-03-26 20:42 | 279.14 морская миля | |||
| 2026-03-20 18:12 | 2026-03-21 10:41 | 44.76 морская миля | |||
| 2026-03-18 15:44 | 2026-03-18 17:22 | 11.28 морская миля | |||
| 2026-03-17 21:36 | 2026-03-18 14:32 | 63.16 морская миля | |||
| 2026-03-15 08:56 | 2026-03-17 15:37 | 110.50 морская миля | |||
| 2026-03-13 17:53 | 2026-03-14 15:21 | 102.56 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-03-31 23:33 | Статус изменился | Default At anchor |
53.04122 / 5.75801
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 23:00 | Статус изменился | At anchor Default |
53.04122 / 5.75800
BORN
|
Скорость: Курс: -1° |
| 2026-03-31 22:57 | Статус изменился | Default At anchor |
53.04121 / 5.75800
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 22:45 | Статус изменился | At anchor Default |
53.04121 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: -1° |
| 2026-03-31 22:39 | Статус изменился | Default At anchor |
53.04121 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 22:27 | Статус изменился | At anchor Default |
53.04121 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: -1° |
| 2026-03-31 22:15 | Статус изменился | Default At anchor |
53.04121 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 22:12 | Статус изменился | At anchor Default |
53.04121 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: 251° |
| 2026-03-31 22:03 | Статус изменился | Default At anchor |
53.04122 / 5.75799
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-03-31 21:59 | Статус изменился | At anchor Under way using engine |
53.04122 / 5.75800
BORN
|
Скорость: Курс: 511° |