DEO JUVANTE
Cargo
Current Trip
| Time Travelled | 20 h, 9 mins |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 69.90 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.1 Knopen |
| MAX Speed | 8.4 Knopen |
| AVG Wind | 8.6 knots |
| MAX Wind | 12 knots |
| MIN Temp | 3.9°C / 39.02°F |
| MAX Temp | 10.9°C / 51.62°F |
| Diepgang | 2.4 M |
| Positie ontvangen | 1 m geleden |
Current Position
| Lengtegraad | --- |
|---|---|
| Breedtegraat | --- |
| Status | Moored |
| Snelheid | |
| Koers | 342° |
| Gebied | North Sea |
| Station | T-AIS |
| Positie ontvangen | 1 m geleden |
Info
Information
The current position of DEO JUVANTE is in North Sea with coordinates 52.91461° / 5.69894° as reported on 2026-04-01 03:26 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knopen
The vessel DEO JUVANTE (MMSI: 244670532) is a Cargo It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of DEO JUVANTE is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of DEO JUVANTE as reported by AIS is 2.4 meters
Weather
| Temperature | 3.7°C / 38.66°F |
|---|---|
| Wind Speed | --- |
| Direction | 128° SE |
| Pressure | 1027 hPa |
| Humidity | 90.3 % |
| Cloud Coverage | 72 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-31 08:38 | 2026-03-31 09:18 | 40 m | |
| 2026-03-30 12:55 | 2026-03-30 21:22 | 8 h | |
| 2026-03-27 07:49 | 2026-03-27 17:29 | 9 h | |
| 2026-03-26 13:22 | 2026-03-26 14:07 | 45 m | |
| 2026-03-25 13:42 | 2026-03-25 19:52 | 6 h | |
| 2026-03-25 10:50 | 2026-03-25 12:28 | 1 h | |
| 2026-03-13 14:52 | 2026-03-24 07:46 | 10 d | |
| 2026-03-12 17:24 | 2026-03-12 18:08 | 44 m | |
| 2026-03-07 11:08 | 2026-03-12 10:21 | 4 d | |
| 2026-03-06 21:58 | 2026-03-07 04:27 | 6 h |
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 18 | ||
| 12 | ||
| 9 | ||
| 9 | ||
| 9 | ||
| 8 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-30 21:22 | 2026-03-31 08:38 | 34.70 nm | |||
| 2026-03-27 17:29 | 2026-03-30 12:55 | 32.31 nm | |||
| 2026-03-26 14:07 | 2026-03-27 07:49 | 77.38 nm | |||
| 2026-03-25 19:52 | 2026-03-26 13:22 | 38.97 nm | |||
| 2026-03-25 12:28 | 2026-03-25 13:42 | 9.79 nm | |||
| 2026-03-24 07:46 | 2026-03-25 10:50 | 51.05 nm | |||
| 2026-03-12 18:08 | 2026-03-13 14:52 | 75.09 nm | |||
| 2026-03-12 10:21 | 2026-03-12 17:24 | 58.02 nm | |||
| 2026-03-07 04:27 | 2026-03-07 11:08 | 65.44 nm | |||
| 2026-03-06 13:39 | 2026-03-06 21:58 | 89.57 nm |
Events
| Tijd | Evenement | Details | Positie / Bestemming | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-01 00:44 | Status Changed | Moored Default |
52.91461 / 5.69894
NEUSS
|
Snelheid: Koers: -1° |
| 2026-04-01 00:36 | Status Changed | Default Moored |
52.91333 / 5.69833
NEUSS
|
Snelheid: Koers: 342° |
| 2026-03-31 20:17 | Status Changed | Moored Under way using engine |
52.91461 / 5.69896
NEUSS
|
Snelheid: Koers: 342° |
| 2026-03-31 17:55 | Stop beweging | --- |
52.91497 / 5.69893
NEUSS
|
Snelheid: 0.1 kn Koers: 338° |
| 2026-03-31 17:14 | Start beweging | --- |
52.85350 / 5.67765
NEUSS
|
Snelheid: 3.3 kn Koers: 20° |
| 2026-03-31 16:59 | Stop beweging | --- |
52.85170 / 5.67662
NEUSS
|
Snelheid: 0.3 kn Koers: 20° |
| 2026-03-31 16:52 | Start beweging | --- |
52.84780 / 5.67446
NEUSS
|
Snelheid: 3.4 kn Koers: 16° |
| 2026-03-31 16:45 | Stop beweging | --- |
52.84601 / 5.67379
NEUSS
|
Snelheid: 0.3 kn Koers: 19° |
| 2026-03-31 13:46 | Start beweging | --- |
52.52894 / 5.43423
NEUSS
|
Snelheid: 3.1 kn Koers: 3° |
| 2026-03-31 13:27 | Stop beweging | --- |
52.52475 / 5.43341
NEUSS
|
Snelheid: 0.1 kn Koers: 10° |