BLUE STAR PAROS
Ro-Ro/Passenger Ship
Current Trip
| Time Travelled | 3 h, 24 mins |
|---|---|
| Remaining Time | 32 mins |
| Distance Travelled | 69.59 νμ |
| Remaining Distance | 12.21 νμ |
| AVG Speed | 20.9 Κόμβοι |
| MAX Speed | 21.5 Κόμβοι |
| AVG Wind | 7.7 knots |
| MAX Wind | 12 knots |
| MIN Temp | 19°C / 66.2°F |
| MAX Temp | 20.2°C / 68.36°F |
| Βύθισμα | 5 μ |
| Λήψη | Τώρα |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 20.8 Κόμβοι |
| Πορεία | 88° |
| Περιοχή | Aegean Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | Τώρα |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου BLUE STAR PAROS είναι στην θαλάσσια περιοχή Aegean Sea με συντεταγμένες 37.51998° / 24.80388°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-05-21 08:05 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 20.8 Κόμβοι και κατευθύνεται προς το λιμάνι SYROS. Η εκτιμώμενη ώρα άφιξης όπως υπολογίστηκε απο το MyShipTracking είναι 2026-05-21 08:37 LT
Ο τύπος του πλοίου BLUE STAR PAROS (IMO: 9241774, MMSI: 239924000) είναι Ro-Ro/Passenger Ship το οποίο κατασκευάστηκε το 2002 ( 24 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [GR] Greece.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου BLUE STAR PAROS λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου BLUE STAR PAROS όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 5 μέτρα
Weather
| Temperature | 20.2°C / 68.36°F |
|---|---|
| Wind Speed | 9 knots |
| Direction | 336° NNW |
| Pressure | 1014.2 hPa |
| Humidity | 65.1 % |
| Cloud Coverage | --- |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-20 17:08 | 2026-05-21 04:41 | 11 h | |
| 2026-05-20 12:44 | 2026-05-20 13:19 | 35 m | |
| 2026-05-20 11:50 | 2026-05-20 12:10 | 20 m | |
| 2026-05-20 10:40 | 2026-05-20 11:21 | 41 m | |
| 2026-05-20 09:50 | 2026-05-20 10:11 | 21 m | |
| 2026-05-20 08:45 | 2026-05-20 09:15 | 30 m | |
| 2026-05-19 17:08 | 2026-05-20 04:46 | 11 h | |
| 2026-05-19 12:46 | 2026-05-19 13:17 | 31 m | |
| 2026-05-19 11:51 | 2026-05-19 12:12 | 21 m | |
| 2026-05-19 10:42 | 2026-05-19 11:24 | 41 m |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-20 16:19 | 2026-05-20 20:08 | 80.60 νμ | |||
| 2026-05-20 15:10 | 2026-05-20 15:44 | 11.84 νμ | |||
| 2026-05-20 14:21 | 2026-05-20 14:50 | 9.96 νμ | |||
| 2026-05-20 13:11 | 2026-05-20 13:40 | 9.73 νμ | |||
| 2026-05-20 12:15 | 2026-05-20 12:50 | 11.89 νμ | |||
| 2026-05-20 07:46 | 2026-05-20 11:45 | 82.85 νμ | |||
| 2026-05-19 16:17 | 2026-05-19 20:08 | 80.95 νμ | |||
| 2026-05-19 15:12 | 2026-05-19 15:46 | 11.81 νμ | |||
| 2026-05-19 14:24 | 2026-05-19 14:51 | 9.62 νμ | |||
| 2026-05-19 13:14 | 2026-05-19 13:42 | 9.65 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 05:16 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2026/05/21 11:15 2027/01/01 11:15 |
37.74503 / 23.66743
PIR-SYRO-TINO-MYK
|
Ταχύτητα: 21.3 kn Πορεία: 155° |
| 2026-05-21 05:10 | Αλλαγή εκτιμώμενης ώρας άφιξης | 2027/01/01 11:15 2026/05/21 11:15 |
37.77882 / 23.64862
PIR-SYRO-TINO-MYK
|
Ταχύτητα: 21.2 kn Πορεία: 157° |
| 2026-05-21 04:52 | Ο προορισμός άλλαξε | PIR-SYRO-TINO-MYK MYK TIN SYR PIR |
37.87985 / 23.61987
PIR-SYRO-TINO-MYK
|
Ταχύτητα: 21.1 kn Πορεία: 173° |
| 2026-05-21 04:49 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Moored |
37.89388 / 23.61778
MYK TIN SYR PIR
|
Ταχύτητα: 20.9 kn Πορεία: 173° |
| 2026-05-21 04:41 | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
|
37.93648 / 23.61812
MYK TIN SYR PIR
|
Ταχύτητα: 10.8 kn Πορεία: 247° |
| 2026-05-21 04:33 | Ξεκίνησε |
37.94595 / 23.63848
[GR] PIRAEUS
|
Ταχύτητα: 6 kn Πορεία: 217° |
|
| 2026-05-21 01:59 | Αλλαγή κατάστασης | Moored Default |
37.94683 / 23.64050
[GR] PIRAEUS
|
Ταχύτητα: Πορεία: 261° |
| 2026-05-21 01:54 | Αλλαγή κατάστασης | Default Moored |
37.94683 / 23.64048
[GR] PIRAEUS
|
Ταχύτητα: Πορεία: 261° |
| 2026-05-21 01:20 | Αλλαγή κατάστασης | Moored Default |
37.94683 / 23.64052
[GR] PIRAEUS
|
Ταχύτητα: Πορεία: 261° |
| 2026-05-21 01:18 | Αλλαγή κατάστασης | Default Moored |
37.94682 / 23.64052
[GR] PIRAEUS
|
Ταχύτητα: Πορεία: 261° |