NAIL KARDESLER 1
Fishing
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 53.41 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 9.1 Knots |
| MAX Speed | 10.3 Knots |
| AVG Wind | 10.1 knots |
| MAX Wind | 11.7 knots |
| MIN Temp | 13.3°C / 55.94°F |
| MAX Temp | 15.2°C / 59.36°F |
| Draught | 0 m |
| Position Received | 1 d ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | |
| Course | --- |
| Area | Sea of Marmara |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 1 d ago |
Info
Information
The current position of NAIL KARDESLER 1 is in Sea of Marmara with coordinates 40.47002° / 28.02931° as reported on 2026-05-09 14:05 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots
The vessel NAIL KARDESLER 1 (IMO: 8595943, MMSI: 271073580) is a Fishing It's sailing under the flag of [TR] Turkey.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of NAIL KARDESLER 1 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 17.2°C / 62.96°F |
|---|---|
| Wind Speed | 1 knots |
| Direction | 19° NNE |
| Pressure | 1014 hPa |
| Humidity | 86.5 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals |
|---|
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-09 14:05 | OUT of Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-09 13:51 | IN Coverage |
40.47002 / 28.02933
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-08 13:54 | OUT of Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-08 13:54 | IN Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-07 08:10 | OUT of Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-07 08:10 | IN Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-07 06:46 | OUT of Coverage |
40.47002 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-07 06:05 | IN Coverage |
40.47003 / 28.02931
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-06 10:14 | OUT of Coverage |
40.47003 / 28.02929
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |
|
| 2026-05-06 09:14 | IN Coverage |
40.47001 / 28.02929
Sea of Marmara
|
Speed: Course: 0° |