LET IT BE 2
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 801.79 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.1 Knots |
| MAX Speed | 8.8 Knots |
| AVG Wind | 9.9 knots |
| MAX Wind | 14 knots |
| MIN Temp | 27.6°C / 81.68°F |
| MAX Temp | 30°C / 86°F |
| Draught | --- |
| Position Received | 4 d ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | |
| Course | --- |
| Area | Laccadive Sea |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 4 d ago |
Info
Information
The current position of LET IT BE 2 is in Laccadive Sea with coordinates 4.50898° / 73.36924° as reported on 2026-04-14 04:16 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Knots
The vessel LET IT BE 2 (MMSI: 533132639) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [MY] Malaysia.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of LET IT BE 2 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 28.7°C / 83.66°F |
|---|---|
| Wind Speed | 2 knots |
| Direction | 335° NNW |
| Pressure | 1012.5 hPa |
| Humidity | 70 % |
| Cloud Coverage | 15 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals |
|---|
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-14 04:16 | OUT of Coverage |
4.50898 / 73.36924
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-14 04:13 | IN Coverage |
4.50899 / 73.36924
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-13 10:40 | OUT of Coverage |
4.50899 / 73.36922
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-13 07:58 | IN Coverage |
4.50899 / 73.36924
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-11 08:50 | OUT of Coverage |
4.50899 / 73.36921
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |
|
| 2026-04-11 08:20 | IN Coverage |
4.50899 / 73.36920
Laccadive Sea
|
Speed: Course: 511° |