IDYLL
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | 33 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 19.13 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 11 Knots |
| MAX Speed | 11 Knots |
| AVG Wind | 8.4 knots |
| MAX Wind | 9.9 knots |
| MIN Temp | 8°C / 46.4°F |
| MAX Temp | 13°C / 55.4°F |
| Draught | 1.2 m |
| Position Received | 2 d ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | 4.2 Knots |
| Course | 168.3° |
| Area | Skaggerak |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 2 d ago |
Info
Information
The current position of IDYLL is in Skaggerak with coordinates 59.17252° / 11.16564° as reported on 2026-05-13 12:27 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 4.2 Knots
The vessel IDYLL (MMSI: 257009510) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [NO] Norway.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of IDYLL is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of IDYLL as reported by AIS is 1.2 meters
Weather
| Temperature | 12.7°C / 54.86°F |
|---|---|
| Wind Speed | 4 knots |
| Direction | 59° ENE |
| Pressure | 996.7 hPa |
| Humidity | 34.3 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 5 | ||
| 3 | ||
| 2 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-13 12:27 | OUT of Coverage |
59.17252 / 11.16564
Skaggerak
|
Speed: 4.2 kn Course: 168.3° |
|
| 2026-05-13 12:27 | IN Coverage |
59.17252 / 11.16564
Skaggerak
|
Speed: 4.2 kn Course: 168.3° |
|
| 2026-05-10 13:18 | OUT of Coverage |
59.09190 / 11.24193
Skaggerak
|
Speed: 8.7 kn Course: 245.2° |
|
| 2026-05-10 13:10 | Detected in Sea | Swedish part of the Skaggerak |
59.09821 / 11.27533
Skaggerak
|
Speed: 7.6 kn Course: 258.8° |
| 2026-05-10 13:10 | IN Coverage |
59.09821 / 11.27533
Skaggerak
|
Speed: 7.6 kn Course: 258.8° |