DN94
Not available
Current Trip
| Time Travelled | 24 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 534.20 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 7.6 Knots |
| MAX Speed | 7.6 Knots |
| AVG Wind | 10.2 knots |
| MAX Wind | 23 knots |
| MIN Temp | 21.7°C / 71.06°F |
| MAX Temp | 28.6°C / 83.48°F |
| Draught | 2.5 m |
| Position Received | 10 h, 8 m ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Under way using engine |
| Speed | 0.6 Knots |
| Course | --- |
| Area | Persian Gulf |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 10 h, 8 m ago |
Info
Information
The current position of DN94 is in Persian Gulf with coordinates 25.02072° / 54.98566° as reported on 2026-04-15 18:19 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0.6 Knots
The vessel DN94 (MMSI: 645315000) is a Not available It's sailing under the flag of [MU] Mauritius.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of DN94 is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of DN94 as reported by AIS is 2.5 meters
Weather
| Temperature | 23.5°C / 74.3°F |
|---|---|
| Wind Speed | 12 knots |
| Direction | 264° W |
| Pressure | 1010.5 hPa |
| Humidity | 66.6 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-03-22 23:36 | 2026-03-23 01:57 | 2 h | |
| 2026-03-03 07:47 | 2026-03-03 11:12 | 3 h | |
| 2026-03-03 06:01 | 2026-03-03 06:17 | 16 m | |
| 2026-03-03 00:06 | 2026-03-03 04:18 | 4 h | |
| 2026-03-02 21:14 | 2026-03-02 22:26 | 1 h | |
| 2026-03-02 20:13 | 2026-03-02 20:39 | 25 m | |
| 2026-03-02 13:35 | 2026-03-02 15:22 | 1 h | |
| 2026-03-02 11:25 | 2026-03-02 12:19 | 54 m | |
| 2026-03-01 12:05 | 2026-03-01 12:28 | 22 m |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-03-03 15:12 | 2026-03-23 03:36 | 5909.52 nm | |||
| 2026-03-03 10:17 | 2026-03-03 11:47 | 17.28 nm | |||
| 2026-03-03 08:18 | 2026-03-03 10:01 | 18.12 nm | |||
| 2026-03-03 02:26 | 2026-03-03 04:06 | 41.34 nm | |||
| 2026-03-03 00:39 | 2026-03-03 01:14 | 11.96 nm | |||
| 2026-03-02 19:22 | 2026-03-03 00:13 | 27.42 nm | |||
| 2026-03-02 16:19 | 2026-03-02 17:35 | 16.74 nm | |||
| 2026-03-01 16:28 | 2026-03-02 15:25 | 141.98 nm | |||
| 2026-01-07 08:31 | 2026-03-01 16:05 | 479.99 nm |
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-15 18:19 | OUT of Coverage |
25.02072 / 54.98566
Persian Gulf
|
Speed: 0.6 kn Course: 61.4° |
|
| 2026-04-15 18:19 | IN Coverage |
25.02072 / 54.98566
Persian Gulf
|
Speed: 0.6 kn Course: 61.4° |
|
| 2026-04-14 06:08 | OUT of Coverage |
25.02551 / 54.99011
Persian Gulf
|
Speed: 10.6 kn Course: 511° |
|
| 2026-04-14 01:18 | START Moving | --- |
25.02616 / 54.99030
PP
|
Speed: 10.6 kn Course: 194.6° |
| 2026-04-14 01:01 | IN Coverage |
25.02695 / 54.98059
Persian Gulf
|
Speed: 0.7 kn Course: 150.6° |
|
| 2026-04-13 21:31 | OUT of Coverage |
25.02062 / 54.98610
Persian Gulf
|
Speed: 0.5 kn Course: 27.1° |
|
| 2026-04-13 16:51 | STOP Moving | --- |
25.02063 / 54.98602
PP
|
Speed: 0.1 kn Course: 511° |
| 2026-04-13 16:27 | START Moving | --- |
25.01310 / 55.01737
PP
|
Speed: 6.5 kn Course: 28.8° |
| 2026-04-13 12:14 | STOP Moving | --- |
25.01070 / 55.01753
PP
|
Speed: 0.2 kn Course: 511° |
| 2026-04-13 11:58 | START Moving | --- |
25.02256 / 54.98786
PP
|
Speed: 7.3 kn Course: 39.1° |