Unkown Name
Pleasure Craft
Current Trip
| Time Travelled | --- |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 60.20 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6 Knots |
| MAX Speed | 11.1 Knots |
| AVG Wind | 10.7 knots |
| MAX Wind | 18.7 knots |
| MIN Temp | 12.4°C / 54.32°F |
| MAX Temp | 19.2°C / 66.56°F |
| Draught | --- |
| Position Received | 1 d ago |
Current Position
| Longitude | --- |
|---|---|
| Latitude | --- |
| Status | Default |
| Speed | 2.3 Knots |
| Course | --- |
| Area | Bay of Biscay |
| Station | T-AIS |
| Position Received | 1 d ago |
Info
Information
The current position of Unkown Name is in Bay of Biscay with coordinates 47.62590° / -2.95932° as reported on 2026-05-14 23:17 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 2.3 Knots
The vessel Unkown Name (MMSI: 228188690) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [FR] France.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of Unkown Name is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 5°C / 41°F |
|---|---|
| Wind Speed | 7 knots |
| Direction | 321° NW |
| Pressure | 1005.9 hPa |
| Humidity | 94.9 % |
| Cloud Coverage | 60 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Time | Event | Details | Position / Dest | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-14 23:17 | OUT of Coverage |
47.62590 / -2.95932
Bay of Biscay
|
Speed: 2.3 kn Course: 276.7° |
|
| 2026-05-14 19:05 | IN Coverage |
47.39593 / -2.79070
Bay of Biscay
|
Speed: 6.3 kn Course: 8.4° |
|
| 2026-05-14 15:33 | OUT of Coverage |
47.21655 / -2.74510
Bay of Biscay
|
Speed: 1.5 kn Course: 222.7° |
|
| 2026-05-14 15:08 | IN Coverage |
47.23794 / -2.73315
Bay of Biscay
|
Speed: 6.3 kn Course: 177.8° |
|
| 2026-05-14 13:32 | OUT of Coverage |
47.37147 / -2.86203
Bay of Biscay
|
Speed: 9.5 kn Course: 151° |
|
| 2026-05-14 11:36 | IN Coverage |
47.55540 / -3.00748
Bay of Biscay
|
Speed: 5.5 kn Course: 151° |
|
| 2026-05-14 10:12 | OUT of Coverage |
47.59053 / -3.02480
Bay of Biscay
|
Speed: 0.7 kn Course: 11.9° |
|
| 2026-05-14 07:49 | IN Coverage |
47.55752 / -3.00073
Bay of Biscay
|
Speed: 3.1 kn Course: 337.4° |
|
| 2026-05-09 07:41 | OUT of Coverage |
47.52962 / -2.99423
Bay of Biscay
|
Speed: 6.3 kn Course: 228.5° |
|
| 2026-05-09 06:18 | IN Coverage |
47.61342 / -2.95107
Bay of Biscay
|
Speed: 5.5 kn Course: 186.8° |