WINDSPEEL
Sailing
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 6 h, 46 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | |
| Курс | --- |
| Район | Kattegat |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 6 h, 46 m тому назад |
Info
Information
The current position of WINDSPEEL is in Kattegat with coordinates 54.65271° / 9.93506° as reported on 2026-05-09 08:04 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 0 Узлы and is currently inside the port of KAPPELN.
The vessel WINDSPEEL (MMSI: 211367210) is a Sailing It's sailing under the flag of [DE] Germany.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WINDSPEEL is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
The current draught of WINDSPEEL as reported by AIS is 1.6 meters
Weather
| Temperature | 10.3°C / 50.54°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 101° E |
| Pressure | 1022.8 hPa |
| Humidity | 65.9 % |
| Cloud Coverage | 14 % |
Featured Company
Last Port Calls
Most Visited Ports (Last year)
| Port | Arrivals | |
|---|---|---|
| 2 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 | ||
| 1 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance |
|---|
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-09 08:04 | Вне покрытия |
54.65271 / 9.93506
Kattegat
[DE] KAPPELN
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-05-09 08:04 | В покрытии |
54.65271 / 9.93506
Kattegat
[DE] KAPPELN
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-05-01 07:59 | Вне покрытия |
54.65270 / 9.93509
Kattegat
[DE] KAPPELN
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-05-01 07:40 | В покрытии |
54.65270 / 9.93507
Kattegat
[DE] KAPPELN
|
Скорость: Курс: 511° |