WAHINE OI LOA
Pleasure Craft
Current Trip
| Trip Time | --- |
|---|---|
| Trip Distance | --- |
| AVG Speed | --- |
| MAX Speed | --- |
| Осадка | --- |
| AVG Wind | --- |
| MAX Wind | --- |
| MIN Temp | --- |
| MAX Temp | --- |
| Позиция Получена | 7 m тому назад |
Current Position
| Долгота | --- |
|---|---|
| Широта | --- |
| Статус | Default |
| Скорость | 3.2 Узлы |
| Курс | 30.7° |
| Район | North Sea |
| Станция | T-AIS |
| Позиция Получена | 7 m тому назад |
Info
Information
The current position of WAHINE OI LOA is in North Sea with coordinates 52.77390° / 5.11295° as reported on 2026-05-21 08:36 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 3.2 Узлы and is currently inside the port of MEDEMBLIK.
The vessel WAHINE OI LOA (MMSI: 244129056) is a Pleasure Craft It's sailing under the flag of [NL] Netherlands.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of WAHINE OI LOA is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 16.2°C / 61.16°F |
|---|---|
| Wind Speed | 10 knots |
| Direction | 249° WSW |
| Pressure | 1026.6 hPa |
| Humidity | 75.1 % |
| Cloud Coverage | 65 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-16 12:09 | 2026-05-17 08:38 | 20 h | |
| 2026-05-15 11:32 | 2026-05-16 08:17 | 20 h | |
| 2026-05-14 12:43 | 2026-05-15 08:34 | 19 h | |
| 2026-05-14 07:12 |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-16 10:17 | 2026-05-16 14:09 | 20.25 морская миля | |||
| 2026-05-15 10:34 | 2026-05-15 13:32 | 15.17 морская миля | |||
| 2026-05-14 09:12 | 2026-05-14 14:43 | 3.64 морская миля |
Events
| Время | Событие | Детали | Позиция / Направление | Информация |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-21 08:32 | Начало движения |
52.77099 / 5.10911
[NL] MEDEMBLIK
|
Скорость: 3.2 kn Курс: 39.2° |
|
| 2026-05-21 07:44 | В покрытии |
52.76955 / 5.10646
North Sea
[NL] MEDEMBLIK
|
Скорость: 0.1 kn Курс: 511° |
|
| 2026-05-17 08:51 | Вне покрытия |
52.65083 / 5.58893
North Sea
|
Скорость: 4.5 kn Курс: 279.7° |
|
| 2026-05-17 08:42 | В покрытии |
52.65184 / 5.59902
North Sea
|
Скорость: 4.6 kn Курс: 210.2° |
|
| 2026-05-17 08:38 | ПОРТ ОТПРАВЛЕНИЯ |
|
52.65342 / 5.59914
|
Скорость: Курс: 511° |
| 2026-05-16 12:19 | Вне покрытия |
52.65811 / 5.59706
North Sea
[NL] URK
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-05-16 12:19 | Окончание движения |
52.65811 / 5.59706
[NL] URK
|
Скорость: Курс: 511° |
|
| 2026-05-16 12:09 | Порт |
|
52.65674 / 5.59891
[NL] URK
|
Скорость: 3.9 kn Курс: 14.6° |
| 2026-05-16 12:06 | В покрытии |
52.65527 / 5.59930
North Sea
|
Скорость: 3.9 kn Курс: 14.6° |
|
| 2026-05-16 08:34 | Вне покрытия |
52.93793 / 5.38561
North Sea
|
Скорость: 4.7 kn Курс: 209.2° |