PEDRO Y AMALIA
Not available
Current Trip
| Time Travelled | 3 days |
|---|---|
| Remaining Time | --- |
| Distance Travelled | 88.09 nm |
| Remaining Distance | --- |
| AVG Speed | 6.9 Knopen |
| MAX Speed | 8.3 Knopen |
| AVG Wind | 11.4 knots |
| MAX Wind | 14.6 knots |
| MIN Temp | 14.7°C / 58.46°F |
| MAX Temp | 17.5°C / 63.5°F |
| Diepgang | 0 M |
| Positie ontvangen | 2 d geleden |
Current Position
| Lengtegraad | --- |
|---|---|
| Breedtegraat | --- |
| Status | Under way using engine |
| Snelheid | 5.9 Knopen |
| Koers | 349° |
| Gebied | Mediterranean Sea - Western Basin |
| Station | T-AIS |
| Positie ontvangen | 2 d geleden |
Info
Information
The current position of PEDRO Y AMALIA is in Mediterranean Sea - Western Basin with coordinates 37.55940° / -1.25104° as reported on 2026-04-09 03:20 by AIS to our vessel tracker app. The vessel's current speed is 5.9 Knopen
The vessel PEDRO Y AMALIA (MMSI: 224219330) is a Not available It's sailing under the flag of [ES] Spain.
In this page you can find informations about the vessels current position, last detected port calls, and current voyage information. If the vessels is not in coverage by AIS you will find the latest position.
The current position of PEDRO Y AMALIA is detected by our AIS receivers and we are not responsible for the reliability of the data. The last position was recorded while the vessel was in Coverage by the Ais receivers of our vessel tracking app.
Weather
| Temperature | 16.1°C / 60.98°F |
|---|---|
| Wind Speed | 11 knots |
| Direction | 1° N |
| Pressure | 1017 hPa |
| Humidity | 69.9 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-01 06:05 | 2026-04-07 11:23 | 6 d | |
| 2026-03-31 07:27 | 2026-04-01 02:18 | 18 h | |
| 2026-03-26 05:03 | 2026-03-30 23:11 | 4 d | |
| 2026-03-25 06:52 | 2026-03-25 21:25 | 14 h | |
| 2026-03-24 06:56 | 2026-03-24 23:36 | 16 h | |
| 2026-03-23 11:31 | 2026-03-24 01:06 | 13 h | |
| 2026-03-23 09:17 | 2026-03-23 11:25 | 2 h | |
| 2026-03-18 06:34 | 2026-03-22 22:30 | 4 d | |
| 2026-03-16 05:12 | 2026-03-16 20:23 | 15 h | |
| 2026-03-12 02:56 | 2026-03-16 00:23 | 3 d |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-01 04:18 | 2026-04-01 08:05 | 24.41 nm | |||
| 2026-03-31 01:11 | 2026-03-31 09:27 | 27.84 nm | |||
| 2026-03-25 22:25 | 2026-03-26 06:03 | 45.74 nm | |||
| 2026-03-25 00:36 | 2026-03-25 07:52 | 40.28 nm | |||
| 2026-03-24 02:06 | 2026-03-24 07:56 | 29.79 nm | |||
| 2026-03-23 12:25 | 2026-03-23 12:31 | 0.69 nm | |||
| 2026-03-22 23:30 | 2026-03-23 10:17 | 36.85 nm | |||
| 2026-03-16 21:23 | 2026-03-18 07:34 | 120.50 nm | |||
| 2026-03-16 01:23 | 2026-03-16 06:12 | 19.45 nm | |||
| 2026-02-23 23:04 | 2026-03-12 03:56 | 204.14 nm |
Events
| Tijd | Evenement | Details | Positie / Bestemming | Info |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-09 03:20 | Buitenbereik |
37.55940 / -1.25104
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 5.9 kn Koers: 349° |
|
| 2026-04-09 00:58 | Binnenbereik |
37.52479 / -1.35738
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 2.9 kn Koers: 333° |
|
| 2026-04-08 23:31 | Buitenbereik |
37.54771 / -1.28055
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 5.9 kn Koers: 270° |
|
| 2026-04-08 23:31 | Status Changed | Under way using engine Default |
37.54771 / -1.28055
|
Snelheid: 6.6 kn Koers: 272.5° |
| 2026-04-08 23:29 | Status Changed | Default Under way using engine |
37.54656 / -1.27494
|
Snelheid: 4.9 kn Koers: 101° |
| 2026-04-08 22:58 | Start beweging | --- |
37.56223 / -1.24196
|
Snelheid: 4.9 kn Koers: 107° |
| 2026-04-08 22:42 | Binnenbereik |
37.56354 / -1.25510
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: Koers: 352° |
|
| 2026-04-08 00:24 | Buitenbereik |
37.54416 / -1.32885
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 6.9 kn Koers: 278° |
|
| 2026-04-08 00:24 | Binnenbereik |
37.54416 / -1.32885
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 6.9 kn Koers: 278° |
|
| 2026-04-07 21:42 | Buitenbereik |
37.56106 / -1.24328
Mediterranean Sea - Western Basin
|
Snelheid: 6.9 kn Koers: 288° |