IKAROS PALLAS
Passenger
Current Trip
| Trip Time | 5 h, 15 mins |
|---|---|
| Trip Distance | 42.00 νμ |
| AVG Speed | 9.6 Κόμβοι |
| MAX Speed | 11.4 Κόμβοι |
| Βύθισμα | 2.5 μ |
| AVG Wind | 6.5 knots |
| MAX Wind | 10.3 knots |
| MIN Temp | 18.1°C / 64.58°F |
| MAX Temp | 21.3°C / 70.34°F |
| Λήψη | Τώρα |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Underway |
| Ταχύτητα | |
| Πορεία | --- |
| Περιοχή | Ionian Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | Τώρα |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου IKAROS PALLAS είναι στην θαλάσσια περιοχή Ionian Sea με συντεταγμένες 37.77706° / 20.90119°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-05-11 02:06 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 0 Κόμβοι και τώρα βρίσκεται στο λιμάνι ZAKYNTHOS.
Ο τύπος του πλοίου IKAROS PALLAS (IMO: 8680791, MMSI: 237037100) είναι Passenger Πλέει κάτω απο την σημαία [GR] Greece.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου IKAROS PALLAS λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου IKAROS PALLAS όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 2.5 μέτρα
Weather
| Temperature | 18.8°C / 65.84°F |
|---|---|
| Wind Speed | 5 knots |
| Direction | 10° N |
| Pressure | 1012.7 hPa |
| Humidity | 76 % |
| Cloud Coverage | 75 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-05-10 11:51 | |||
| 2026-05-09 11:52 | 2026-05-10 06:36 | 18 h | |
| 2026-05-08 00:58 | 2026-05-09 11:44 | 1 d | |
| 2026-05-07 09:27 | 2026-05-08 00:57 | 15 h | |
| 2026-05-06 11:52 | 2026-05-07 06:42 | 18 h | |
| 2026-05-05 11:17 | 2026-05-06 05:58 | 18 h | |
| 2026-05-05 09:43 | 2026-05-05 09:59 | 16 m | |
| 2026-05-04 11:52 | 2026-05-05 05:35 | 17 h | |
| 2026-05-03 11:10 | 2026-05-04 06:10 | 19 h | |
| 2026-05-03 09:39 | 2026-05-03 09:51 | 12 m |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-05-10 09:36 | 2026-05-10 14:51 | 42.00 νμ | |||
| 2026-05-09 14:44 | 2026-05-09 14:52 | 2.24 νμ | |||
| 2026-05-08 03:57 | 2026-05-08 03:58 | 0.37 νμ | |||
| 2026-05-07 09:42 | 2026-05-07 12:27 | 25.11 νμ | |||
| 2026-05-06 08:58 | 2026-05-06 14:52 | 52.53 νμ | |||
| 2026-05-05 12:59 | 2026-05-05 14:17 | 14.28 νμ | |||
| 2026-05-05 08:35 | 2026-05-05 12:43 | 23.70 νμ | |||
| 2026-05-04 09:10 | 2026-05-04 14:52 | 42.15 νμ | |||
| 2026-05-03 12:51 | 2026-05-03 14:10 | 14.39 νμ | |||
| 2026-05-03 09:14 | 2026-05-03 12:39 | 22.36 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-05-10 11:56 | Σταμάτησε |
37.77709 / 20.90118
[GR] ZAKYNTHOS
|
Ταχύτητα: 0.2 kn Πορεία: 511° |
|
| 2026-05-10 11:51 | ΑΦΙΞΗ |
|
37.77833 / 20.90408
[GR] ZAKYNTHOS
|
Ταχύτητα: 8.9 kn Πορεία: 194.5° |
| 2026-05-10 10:30 | Ξεκίνησε | --- |
37.89080 / 20.71922
NYDRI
|
Ταχύτητα: 9.5 kn Πορεία: 101° |
| 2026-05-10 09:43 | Σταμάτησε | --- |
37.89057 / 20.71580
NYDRI
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 511° |
| 2026-05-10 09:17 | Αλλαγή κατάστασης | Underway Default |
37.93138 / 20.68637
NYDRI
|
Ταχύτητα: 11 kn Πορεία: 103° |
| 2026-05-10 09:13 | Αλλαγή κατάστασης | Default Underway |
37.92515 / 20.67404
NYDRI
|
Ταχύτητα: 10.7 kn Πορεία: 43° |
| 2026-05-10 07:59 | Ξεκίνησε | --- |
37.92683 / 20.70759
NYDRI
|
Ταχύτητα: 10.6 kn Πορεία: 63.3° |
| 2026-05-10 07:15 | Σταμάτησε | --- |
37.92709 / 20.70515
NYDRI
|
Ταχύτητα: 0.1 kn Πορεία: 511° |
| 2026-05-10 06:36 | Ξεκίνησε | --- |
37.78178 / 20.90800
NYDRI
|
Ταχύτητα: 8.6 kn Πορεία: 17.5° |
| 2026-05-10 06:36 | ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ |
|
37.78178 / 20.90800
NYDRI
|
Ταχύτητα: Πορεία: 511° |