FINNSTRAUM
Oil/Chemical Tanker
Current Trip
| Time Travelled | 6 days |
|---|---|
| Remaining Time | 2 days |
| Distance Travelled | 1741.09 νμ |
| Remaining Distance | 753.57 νμ |
| AVG Speed | 11.7 Κόμβοι |
| MAX Speed | 14.5 Κόμβοι |
| AVG Wind | 9.8 knots |
| MAX Wind | 35.5 knots |
| MIN Temp | 3.8°C / 38.84°F |
| MAX Temp | 10.1°C / 50.18°F |
| Βύθισμα | 6.5 μ |
| Λήψη | 1 m πριν |
Current Position
| Γ.Μήκος | --- |
|---|---|
| Γ.Πλάτος | --- |
| Κατάσταση | Under way using engine |
| Ταχύτητα | 12.9 Κόμβοι |
| Πορεία | 243.4° |
| Περιοχή | Baltic Sea |
| Σταθμός AIS | T-AIS |
| Λήψη | 1 m πριν |
Info
Information
Η τρέχουσα θέση του πλοίου FINNSTRAUM είναι στην θαλάσσια περιοχή Baltic Sea με συντεταγμένες 55.47120° / 14.68474°. Η θέση του πλοίου καταγράφηκε στις 2026-04-19 08:31 απο τους σταθμούς λήψης της εφαρμογής. Η ταχύτητα του πλοίου είναι 12.9 Κόμβοι και κατευθύνεται προς το λιμάνι ELNESVAGEN. Η εκτιμώμενη ώρα άφιξης όπως υπολογίστηκε απο το MyShipTracking είναι 2026-04-21 19:04 LT
Ο τύπος του πλοίου FINNSTRAUM (IMO: 9172222, MMSI: 257409000) είναι Oil/Chemical Tanker το οποίο κατασκευάστηκε το 1999 ( 27 χρονων ). Πλέει κάτω απο την σημαία [NO] Norway.
Σε αυτή την σελίδα μπορείτε να βρείτε πληροφορίες σχετικά με την τρέχουσα θέση του πλοίου, τις προηγούμενες διαδρομές του καθώς και άλλα δεδομένα. Σε περίπτωση που το πλοίο βρίσκεται εκτός κάλυψης εμφανίζεται το τελευταίο καταγεγραμμένο στίγμα
Η θέση του πλοίου FINNSTRAUM λήφθηκε απο το σύστημα AIS. To myshiptracking.com δεν φέρει καμία ευθύνη για την εγκυρότητα των δεδομένων.
Το τρέχων βύθισμα του πλοίου FINNSTRAUM όπως καταγράφηκε απο το AIS είναι 6.5 μέτρα
Weather
| Temperature | 5.3°C / 41.54°F |
|---|---|
| Wind Speed | 15 knots |
| Direction | 65° ENE |
| Pressure | 1017.4 hPa |
| Humidity | 86.4 % |
| Cloud Coverage | 100 % |
Featured Company
Last Port Calls
| Port | Arrival | Departure | Time In Port |
|---|---|---|---|
| 2026-04-12 01:20 | 2026-04-12 16:03 | 14 h | |
| 2026-04-02 03:36 | 2026-04-02 18:40 | 15 h | |
| 2026-03-27 06:33 | 2026-03-28 09:33 | 1 d | |
| 2026-03-21 08:30 | 2026-03-22 00:17 | 15 h | |
| 2026-03-12 17:21 | 2026-03-14 22:25 | 2 d | |
| 2026-03-05 22:17 | 2026-03-06 12:18 | 14 h | |
| 2026-02-27 07:46 | 2026-02-28 15:15 | 1 d | |
| 2026-02-21 07:31 | 2026-02-22 22:18 | 1 d | |
| 2026-02-21 00:07 | 2026-02-21 00:43 | 35 m | |
| 2026-02-19 19:01 | 2026-02-20 22:43 | 1 d |
Last Trips
| Origin | Departure | Destination | Arrival | Distance | |
|---|---|---|---|---|---|
| 2026-04-02 20:40 | 2026-04-12 03:20 | 2522.46 νμ | |||
| 2026-03-28 10:33 | 2026-04-02 05:36 | 1228.53 νμ | |||
| 2026-03-22 01:17 | 2026-03-27 07:33 | 1356.31 νμ | |||
| 2026-03-15 00:25 | 2026-03-21 09:30 | 1761.77 νμ | |||
| 2026-03-06 13:18 | 2026-03-12 19:21 | 1689.24 νμ | |||
| 2026-02-28 16:15 | 2026-03-05 23:17 | 1203.87 νμ | |||
| 2026-02-22 23:18 | 2026-02-27 08:46 | 1360.38 νμ | |||
| 2026-02-21 01:43 | 2026-02-21 08:31 | 0.83 νμ | |||
| 2026-02-20 23:43 | 2026-02-21 01:07 | 0.12 νμ | |||
| 2026-02-19 19:34 | 2026-02-19 20:01 | 0.18 νμ |
Events
| Ώρα | Συμβάν | Λεπτομέρειες | Θέση / Προορισμός | Πληροφορίες |
|---|---|---|---|---|
| 2026-04-19 08:26 | Αλλαγή θάλασσας | Swedish part of the Baltic Sea Danish part of the Kattegat |
55.47939 / 14.71286
Baltic Sea
NO ELN
|
Ταχύτητα: 12.9 kn Πορεία: 243.1° |
| 2026-04-19 06:50 | Αλλαγή θάλασσας | Danish part of the Kattegat Swedish part of the Baltic Sea |
55.64139 / 15.24925
Kattegat
NO ELN
|
Ταχύτητα: 12.4 kn Πορεία: 239.8° |
| 2026-04-19 02:35 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
56.10567 / 16.64242
NO ELN
|
Ταχύτητα: 12.7 kn Πορεία: 233° |
| 2026-04-19 02:32 | Σε Κάλυψη |
56.10331 / 16.63686
Baltic Sea
NO ELN
|
Ταχύτητα: 12.8 kn Πορεία: 232.9° |
|
| 2026-04-18 23:16 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
56.53327 / 17.65747
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 232.5° |
| 2026-04-18 23:09 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
56.54953 / 17.69622
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 233° |
| 2026-04-18 23:09 | Εκτός Κάλυψης |
56.54953 / 17.69622
Baltic Sea
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 232.5° |
|
| 2026-04-18 23:00 | Αλλαγή κατάστασης | Default Under way using engine |
56.56815 / 17.74044
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 232.5° |
| 2026-04-18 23:00 | Αλλαγή κατάστασης | Under way using engine Default |
56.56887 / 17.74217
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 233° |
| 2026-04-18 21:53 | Εκτός Κάλυψης |
56.71459 / 18.09120
Baltic Sea
NO ELN
|
Ταχύτητα: 13 kn Πορεία: 233° |